University of Memphis
Finance Program Guide Home
myMemphis

Equipment Reps List by Organization

  • 10000
    • ORGN
      Title
      Equipment Rep
      E-Mail
    • 100500
      University Board Governance
      Sparkle Burns
    • 100510
      Chief Operations Officer
      Ladonnal Curry
    • 102000
      University Counsel
      Sparkle Burns
    • 103000
      Staff Senate
      Vickie Peters
    • 105000
      Government and Community Relations
      Judith Knight
    • 110000
      FedEx Institute of Technology
      Mary Dawson
    • 110010
      Crews Venture Lab
      Lisa Threadgill
    • 120000
      Internal Audit
      Jesse Pierce
  • 20000
    • ORGN
      Title
      Equipment Rep
      E-Mail
    • 200000
      Provost Office
      Helen Johnson
    • 200010
      Internships
      Rebecca Ward
    • 200015
      Dual Enrollment
      Courtney Orians
    • 200020
      iIMPACT
      Deanna McMillian
    • 200105
      Faculty Administrative Services
      Sheila Mathis
    • 200300
      Space Planning
      Lauren Kane
    • 200400
      Institutional Research
      Bridgette Decent
    • 200410
      Academic Affairs Technology
      Rachael Cottam
    • 201000
      College of Arts and Sciences
      Tiffany Carter
    • 201010
      Academic Computer Adm CAS
      Tiffany Carter
    • 201015
      Assoc Dean CAS Graduate
      Tiffany Carter
    • 201030
      CRISTAL
      Tiffany Carter
    • 201035
      Center for Excellence MD2K
      Derrick Anderson
    • 201040
      Writing Center
      Rebecca Ward
    • 201100
      CAS Dean
      Tiffany Carter
    • 202000
      Anthropology
      Paulette Wilkerson
    • 202001
      Lambuth Anthropology
      Tony Pearson
    • 202100
      Anth C Williams
      Paulette Wilkerson
    • 202101
      SPH Satish Kedia
      Deanna McMillian
    • 202106
      Anth R Finerman
      Paulette Wilkerson
    • 202107
      Anthropology Robert Connolly
      Emily Neal
    • 202109
      Anthroplogy Michael Duke
      Paulette Wilkerson
    • 202110
      Anthropology Micah Trapp
      Paulette Wilkerson
    • 203000
      Biology
      Julia Crutchfield
    • 203009
      Biology Biodiversity Center
      Julia Crutchfield
    • 203010
      Feinstone Center
      Dylan Hammrich
    • 203100
      Biol M Ferkin
      Julia Crutchfield
    • 203101
      Biol M Kennedy
      Julia Crutchfield
    • 203107
      Biol T Sutter
      Dylan Hammrich
    • 203108
      Biol B Taller
      Julia Crutchfield
    • 203110
      Biol M Parris
      Julia Crutchfield
    • 203115
      Biol D Freeman
      Julia Crutchfield
    • 203116
      Biol C Lopez-Estrano
      Julia Crutchfield
    • 203117
      Biol J Cole
      Julia Crutchfield
    • 203119
      Biol S Schwartzbach
      Julia Crutchfield
    • 203121
      Biol C Lessman
      Julia Crutchfield
    • 203123
      Biol Neil Miller
      Julia Crutchfield
    • 203125
      Biology Randall Bayer
      Julia Crutchfield
    • 203129
      Biology Duane McKenna
      Julia Crutchfield
    • 203130
      Biology Omar Skalli
      Julia Crutchfield
    • 203131
      Biology Amy Abell
      Julia Crutchfield
    • 203132
      Biology Jennifer Mandel
      Julia Crutchfield
    • 203133
      Biology Bernie Daigle
      Julia Crutchfield
    • 203134
      Biology Emerson Bowers
      Julia Crutchfield
    • 203135
      Biology Jaime Sabel
      Julia Crutchfield
    • 203136
      Biology Shawn Brown
      Julia Crutchfield
    • 203137
      Biology Emily Puckett
      Julia Crutchfield
    • 203138
      Biology James Adelman
      Julia Crutchfield
    • 203139
      Biology Cassandra Nunez
      Julia Crutchfield
    • 204000
      Chemistry
      Nicole Hoyle
    • 204001
      Lambuth Chemistry
      Tony Pearson
    • 204101
      Chem T Burkey
      Nicole Hoyle
    • 204102
      Chem A Parrill-Baker
      Nicole Hoyle
    • 204103
      Computational Res Material Inst
      Nicole Hoyle
    • 204104
      Chem L Houk
      Nicole Hoyle
    • 204106
      Chem R Petersen
      Nicole Hoyle
    • 204108
      Chem P Bridson
      Nicole Hoyle
    • 204109
      Chem Timothy Brewster
      Nicole Hoyle
    • 204110
      Chem Ying Li
      Nicole Hoyle
    • 204113
      Chem Y Wang
      Nicole Hoyle
    • 204114
      Chem G Emmert
      Nicole Hoyle
    • 204116
      Chemistry Charles Webster
      Nicole Hoyle
    • 204117
      Chemistry Nate DeYonker
      Nicole Hoyle
    • 204118
      Chemistry Daniel Baker
      Nicole Hoyle
    • 204119
      Chemistry Tomoko Fujiwara
      Nicole Hoyle
    • 204120
      Chemistry Xuan Zhao
      Nicole Hoyle
    • 204121
      Chemistry Xiaohua Huang
      Nicole Hoyle
    • 204122
      Chemistry Paul Simone
      Nicole Hoyle
    • 204123
      Chemistry Mark Freilich
      Nicole Hoyle
    • 204124
      Chemistry Wiliam Alexander
      Nicole Hoyle
    • 204125
      Chemistry Henry Kurtz
      Nicole Hoyle
    • 204126
      Chemistry Kensha Clark
      Nicole Hoyle
    • 204127
      Chemistry Charles Garner
      Nicole Hoyle
    • 204128
      Chemistry Daniel Nascimento
      Nicole Hoyle
    • 205000
      English
      Cynthia Edwards
    • 205001
      Lambuth English
      Tony Pearson
    • 205101
      Engl T Dalle
      Cynthia Edwards
    • 205106
      English Emily Thrush
      Cynthia Edwards
    • 205109
      English Darryl Domingo
      Cynthia Edwards
    • 205112
      English Ronald Fuentes
      Cynthia Edwards
    • 205113
      English Terrence Tucker
      Cynthia Edwards
    • 205114
      English Evelyn Fogle
      Cynthia Edwards
    • 205115
      English Katherine Fredlund
      Cynthia Edwards
    • 205116
      English Rebecca Adams
      Cynthia Edwards
    • 205117
      English Elizabeth Lane
      Cynthia Edwards
    • 205118
      English Marcus Wicker
      Cynthia Edwards
    • 205120
      English Scott Sundvall
      Cynthia Edwards
    • 205121
      English Donal Harris
      Cynthia Edwards
    • 205122
      English Mark Mayer
      Cynthia Edwards
    • 205123
      English Emily Skaja
      Cynthia Edwards
    • 206000
      World Languages and Literatures
      Glynda Luttman
    • 206001
      Lambuth Foreign Languages
      Tony Pearson
    • 206102
      World Languages Robert Kelz
      Glynda Luttman
    • 206103
      World Languages V Barraza Toledo
      Glynda Luttman
    • 206104
      World Languages I Ortega Santos
      Glynda Luttman
    • 206105
      World Languages Diana Ruggiero
      Glynda Luttman
    • 206106
      World Languages I Gomez Soler
      Glynda Luttman
    • 206108
      World Languages Hironori Nishi
      Hironori Nishi
    • 207001
      Lambuth Earth Science
      Tony Pearson
    • 208001
      Lambuth History
      Tony Pearson
    • 209000
      Mathematics
      Derrick Anderson
    • 209001
      Lambuth Mathematics
      Tony Pearson
    • 209101
      Computer Science King Ip Lin
      Derrick Anderson
    • 209111
      Comp Sci M Garzon
      Derrick Anderson
    • 209113
      Comp Sci S Shiva
      Derrick Anderson
    • 209115
      Comp Sci L Wang
      Derrick Anderson
    • 209116
      Comp Sci V Rus
      Derrick Anderson
    • 209118
      Comp Sci V Phan
      Derrick Anderson
    • 210000
      Computer Science
      Derrick Anderson
    • 210100
      Comp Sci S Franklin
      Derrick Anderson
    • 210101
      Comp Sci D Dasgupta
      Derrick Anderson
    • 210102
      Math R Kozma
      Derrick Anderson
    • 210103
      Computer Science Qishi Wu
      Derrick Anderson
    • 210104
      Computer Science Santosh Kumar
      Derrick Anderson
    • 210105
      Computer Science Scott Fleming
      Derrick Anderson
    • 210106
      Computer Science Timothy Hnat
      Derrick Anderson
    • 210107
      Computer Science Zhuo Lu
      Derrick Anderson
    • 210108
      Computer Science Deepak Venugopal
      Derrick Anderson
    • 210109
      Computer Science Thomas Watson
      Derrick Anderson
    • 210110
      Computer Science Nirman Kumar
      Derrick Anderson
    • 210111
      Computer Science Kan Yang
      Derrick Anderson
    • 210112
      Computer Science Xing Gao
      Derrick Anderson
    • 210113
      Computer Science Myounggyu Won
      Derrick Anderson
    • 210114
      Computer Science Xiaofei Zhang
      Derrick Anderson
    • 210115
      Computer Science Amy Cook
      Derrick Anderson
    • 210117
      Computer Science Weizi Li
      Weizi Li
    • 211000
      Philosophy
      Connie Diffee
    • 211002
      Lambuth Philosophy
      Tony Pearson
    • 211100
      Southern Journal Philosophy
      Connie Diffee
    • 212000
      Physics and Materials Science
      Courtney Paulino
    • 212001
      Lambuth Physics
      Tony Pearson
    • 212100
      Phys S Mishra
      Courtney Paulino
    • 212101
      Phys M Jahan
      Courtney Paulino
    • 212102
      Phys D Franceschetti
      Courtney Paulino
    • 212104
      Phys J Schmelz
      Courtney Paulino
    • 212106
      Phys M Laradji
      Courtney Paulino
    • 212108
      Physics Lam Yu
      Courtney Paulino
    • 212109
      Physics Firouzeh Sabri
      Courtney Paulino
    • 212110
      Physics Elizabeth Gire
      Courtney Paulino
    • 212111
      Physics Prabhakar Pradhan
      Courtney Paulino
    • 212112
      Physics Jingbiao Cui
      Courtney Paulino
    • 212113
      Physics Xiao Shen
      Courtney Paulino
    • 212114
      Physics Thang Hoang
      Courtney Paulino
    • 212115
      Physics Francisco Muller Sanchez
      Francisco Muller Sanchez
    • 212116
      Physics Chenhui Peng
      Chenhui Peng
    • 213001
      Lambuth Political Science
      Tony Pearson
    • 213109
      IIS Leah Windsor
      Jenice Jackson
    • 214000
      Psychology
      Jackie Davis
    • 214001
      Lambuth Psychology
      Tony Pearson
    • 214102
      Psychological Service Center
      Jackie Davis
    • 214103
      Neuro Psychology Research
      Jackie Davis
    • 214104
      Psyc W Dwyer
      Jackie Davis
    • 214105
      Psyc A Graesser
      Jenice Jackson
    • 214107
      Psyc G Mittleman
      Jackie Davis
    • 214108
      Psyc L Robinson
      Jackie Davis
    • 214109
      Psyc T Fagan
      Jackie Davis
    • 214111
      Psyc X Hu
      Jackie Davis
    • 214113
      Psyc R Kreuz
      Jackie Davis
    • 214115
      Psyc D Mcnamara
      Jackie Davis
    • 214117
      Psyc R Floyd
      Jackie Davis
    • 214119
      Psyc M Louwerse
      Jenice Jackson
    • 214120
      Psyc M Cook
      Jackie Davis
    • 214121
      Psyc C Blaha
      Jackie Davis
    • 214124
      Psyc T Okwumabua
      Jackie Davis
    • 214126
      Psychology Meghan McDevitt-Murphy
      Jackie Davis
    • 214128
      Psychology James Murphy
      Jackie Davis
    • 214129
      Psychology Elizabeth Meisinger
      Jackie Davis
    • 214130
      Psychology Richard Dale
      Jackie Davis
    • 214131
      Psychology Robert Neimeyer
      Jackie Davis
    • 214134
      Psychology Helen Sable
      Jackie Davis
    • 214136
      Psychology J Beck
      Jackie Davis
    • 214137
      Psyc Frank Andrasik
      Jackie Davis
    • 214138
      Psychology Kristoffer Berlin
      Jackie Davis
    • 214140
      Psychology Idia Thurston
      Jackie Davis
    • 214141
      Psychology Stephanie Huette
      Jackie Davis
    • 214142
      Psychology Kathryn Howell
      Jackie Davis
    • 214143
      Psychology Jason Braasch
      Jackie Davis
    • 214144
      Psychology M David Rudd
      Jackie Davis
    • 214145
      Psychology Xu Jiang
      Jackie Davis
    • 214146
      Psychology Nicholas Simon
      Jackie Davis
    • 214147
      Psychology Jia Wei Zhang
      Jackie Davis
    • 214148
      Psychology Tracy Hipp
      Jackie Davis
    • 214149
      Psychology Mark LeDoux
      Jackie Davis
    • 214150
      Psychology Andy Meyers
      Jackie Davis
    • 214151
      Psychology Francisco Salgado Garcia
      Jackie Davis
    • 214152
      Psychology James Whelan
      Jackie Davis
    • 214200
      Institute For Intelligent Systems
      Jenice Jackson
    • 214201
      IIS Andew Olney
      Jenice Jackson
    • 214202
      IIS Sidney D'Mello
      Jenice Jackson
    • 214204
      IIS Philip Pavlik
      Jenice Jackson
    • 214205
      IIS Bonny Banerjee
      Jenice Jackson
    • 214207
      IIS Gavin Bidelman
      Lawrence Brainerd
    • 214208
      IIS Zhiqiang Cai
      Jenice Jackson
    • 215000
      Sociology
      Laura Thomas
    • 215001
      Lambuth Sociology
      Tony Pearson
    • 216000
      CERI
      Michelle Smith
    • 216102
      CERI C Langston
      Michelle Smith
    • 216103
      CERI S Horton
      Michelle Smith
    • 216105
      CERI R Smalley
      Michelle Smith
    • 216106
      CERI M Withers
      Michelle Smith
    • 216107
      CERI J Chiu
      Michelle Smith
    • 216108
      CERI C Powell
      Michelle Smith
    • 216109
      CERI G Patterson
      Michelle Smith
    • 216112
      CERI Maria Magnani
      Michelle Smith
    • 216113
      CERI Heather DeShon
      Michelle Smith
    • 216114
      CERI Chris Cramer
      Michelle Smith
    • 216116
      CERI Shu-Chioung Chiu
      Michelle Smith
    • 216117
      CERI John Puchakayala
      Michelle Smith
    • 216118
      CERI Euneso Choi
      Michelle Smith
    • 216119
      CERI Ricardo Taborda
      Michelle Smith
    • 216120
      CERI Eric Daub
      Michelle Smith
    • 216121
      CERI Christodoulous Kyriakopoulos
      Michelle Smith
    • 216122
      CERI Thomas Goebel
      Michelle Smith
    • 217000
      Center for Community Health
      Deanna McMillian
    • 217100
      Interdisciplinary Studies
      Tiffany Carter
    • 217102
      PADM Joy Clay
      Vickie Peters
    • 217110
      Chucalissa
      Emily Neal
    • 217113
      Confucius Institute
      Jessica Abernathy
    • 217120
      Center for Research on Women
      Vickie Peters
    • 217121
      Lynda Sagrestano CROW
      Vickie Peters
    • 217125
      Womens Studies
      Cynthia Edwards
    • 217126
      Asian Studies
      Jessica Abernathy
    • 217131
      Judaic Studies D Patterson
      Shaul Bar
    • 217140
      Hooks Inst for Social Change
      Meghan Cullen
    • 217150
      Bioinformatics
      Julia Crutchfield
    • 217151
      Bioinformatics R Homayouni
      Julia Crutchfield
    • 217160
      Master of Public Health
      Deanna McMillian
    • 217180
      Data Science
      Corinne OConnor
    • 217200
      Air Force ROTC
      Evell Ballard
    • 217300
      Army ROTC
      Stephanie Smith
    • 217500
      School of Urban Affairs
      Vickie Peters
    • 217510
      Comm Bldg and Neighborhood Action
      Vickie Peters
    • 217511
      SUAP S Hyland
      Vickie Peters
    • 217512
      CJUS Phyllis Betts
      Vickie Peters
    • 217513
      SUAP D Cox
      Vickie Peters
    • 217515
      SUAP Amanda Lambert Pennington
      Vickie Peters
    • 217550
      Inst for Philanthropy and Nonprofit
      Rebecca Horowitz
    • 217560
      Public Safety Institute
      Vickie Peters
    • 217600
      Master of Health Administration
      Deanna McMillian
    • 217610
      MHA C Barsukiew
      Deanna McMillian
    • 217611
      MHA David Rosenthal
      Deanna McMillian
    • 217612
      MHA LaDon Jones
      Deanna McMillian
    • 217700
      Public Administration
      Rebecca Horowitz
    • 217701
      Public Admin L Harris
      Rebecca Horowitz
    • 217704
      Public Admin Sharon Wrobel
      Rebecca Horowitz
    • 217705
      Public Admin Leigh Hersey
      Rebecca Horowitz
    • 217706
      Public Admin Michael Howell-Moroney
      Rebecca Horowitz
    • 217707
      Public Admin Erin Nemenoff
      Rebecca Horowitz
    • 217708
      Public Admin John Topinka
      Rebecca Horowitz
    • 217709
      Public Admin David Cox
      Vickie Peters
    • 217710
      Lambuth Public Administration
      Rebecca Horowitz
    • 217711
      Public Admin Ty Dooley
      Rebecca Horowitz
    • 217712
      Public Admin D Vance-McMullen
      Rebecca Horowitz
    • 217713
      Public Admin Elizabeth Gillespie
      Rebecca Horowitz
    • 217714
      Public Admin Joseph Hafer
      Rebecca Horowitz
    • 217800
      Criminal Justice
      Montoya Williams
    • 217801
      Lambuth Criminal Justice
      Montoya Williams
    • 217810
      Crim D Giacopassi
      Montoya Williams
    • 217811
      Crim D Forde
      Montoya Williams
    • 217812
      Crim K Turner
      Montoya Williams
    • 217813
      Crim R Dupont
      Montoya Williams
    • 217814
      Crim R Janikowski
      Montoya Williams
    • 217815
      Crim W Pitts
      Montoya Williams
    • 217817
      Crim Bert Burraston
      Montoya Williams
    • 217818
      Crim Amanda Johnson
      Montoya Williams
    • 217819
      Crim James McCutcheon
      Montoya Williams
    • 217821
      Crim Angela Crews
      Montoya Williams
    • 217822
      Crim Stephen Watts
      Montoya Williams
    • 217823
      Criminal Justice Amaia Iratzoqui
      Montoya Williams
    • 217824
      Criminal Justice Haley Zettler
      Montoya Williams
    • 217825
      CRIM Sheri Jenkins Keenan
      Montoya Williams
    • 217826
      Criminal Justice Shelley Keith
      Montoya Williams
    • 217827
      Criminal Justice Xin Jiang
      Montoya Williams
    • 217828
      Criminal Justice Timothy McCuddy
      Montoya Williams
    • 217900
      City and Regional Planning
      Stephen Tomasco
    • 217911
      REDC L Burrell
      Stephen Tomasco
    • 217912
      PLAN S Roakes
      Stephen Tomasco
    • 217914
      PLAN Kenneth Reardon
      Stephen Tomasco
    • 217915
      PLAN Charles Santo
      Stephen Tomasco
    • 217916
      PLAN David Westendorff
      Stephen Tomasco
    • 217917
      PLAN Antonio Raciti
      Stephen Tomasco
    • 217918
      PLAN Laura Saija
      Stephen Tomasco
    • 217919
      PLAN Reza Banai
      Stephen Tomasco
    • 217920
      PLAN Andrew Guthrie
      Stephen Tomasco
    • 217921
      PLAN Jae Teuk Chin
      Stephen Tomasco
    • 218000
      Social Work
      Valerie Wince
    • 218001
      Social Work Jerome Blakemore
      Valerie Wince
    • 218002
      Lambuth Social Work
      Valerie Wince
    • 218100
      Social Work Susan Hutchinson
      Valerie Wince
    • 218101
      Social Work Susan Elswick
      Valerie Wince
    • 218102
      Social Work Steven Soifer
      Valerie Wince
    • 218104
      Social Work Melissa Hirschi
      Valerie Wince
    • 218105
      Social Work Laura Taylor
      Valerie Wince
    • 218106
      Social Work Jerry Watson
      Valerie Wince
    • 218107
      Social Work Seok Won Jin
      Valerie Wince
    • 218108
      Social Work Minhae Cho
      Valerie Wince
    • 218110
      Social Work Catherine Simmons
      Valerie Wince
    • 218120
      Social Work Susan Neely Barnes
      Valerie Wince
    • 218130
      Social Work Robin Lennon Dearing
      Valerie Wince
    • 218140
      Social Work Gary Schneider
      Valerie Wince
    • 218150
      Social Work Elena Delavega
      Valerie Wince
    • 218200
      Social Work Gregory Washington
      Valerie Wince
    • 220000
      College of Business Economics
      James Barthol
    • 220001
      Chair of Excellence Sparks Family
      James Barthol
    • 220100
      FCBE E Nichols
      James Barthol
    • 220103
      Center for Supply Chain Mgmt
      James Barthol
    • 220104
      International Business
      James Barthol
    • 220105
      FCBE Student Professional Deve
      James Barthol
    • 221000
      School of Accountancy
      James Barthol
    • 221001
      Chair of Excellence Thompson Hill
      James Barthol
    • 221002
      Chair of Excellence J T Thompson
      James Barthol
    • 221003
      Lambuth Accountancy
      Tony Pearson
    • 222000
      Economics
      James Barthol
    • 222001
      Lambuth Economics
      Tony Pearson
    • 222100
      Econ C Chang
      James Barthol
    • 222102
      Economics David Kemme
      David Kemme
    • 222104
      Econ Andrew Hussey
      James Barthol
    • 222106
      Econ Doug Campbell
      Bruce Lipford
    • 222107
      Econ Carmen Astorne-Figari
      James Barthol
    • 223000
      Finance Insurance Real Estate
      James Barthol
    • 223001
      Chair of Excellence Real Estate
      Mark Sunderman
    • 223002
      Chair of Excellence Finance
      Thomas McInish
    • 223100
      FIRE R Wood
      Thomas McInish
    • 223104
      FIRE Pankaj Jain
      James Barthol
    • 223106
      FIRE Napoleon Overton
      James Barthol
    • 224000
      Management
      James Barthol
    • 224001
      Chair of Excellence Free Enterprise
      James Barthol
    • 224002
      Lambuth Management
      Tony Pearson
    • 224100
      Mgmt D Allen
      Bruce Lipford
    • 224101
      MGMT Rabi Bhagat
      Bruce Lipford
    • 224103
      MGMT V Carol Danehower
      James Barthol
    • 224104
      MGMT Enrica Ruggs
      Bruce Lipford
    • 225000
      Marketing Supply Management
      James Barthol
    • 225001
      Lambuth Marketing Supply Mgmt
      Tony Pearson
    • 225101
      Mktg M Amini
      James Barthol
    • 225103
      Marketing George Deitz
      James Barthol
    • 226000
      Business Information and Technology
      James Barthol
    • 226001
      Chair of Excellence BIT
      James Barthol
    • 226002
      Lambuth Business Info Technology
      Tony Pearson
    • 226100
      BIT L Brooks
      Bruce Lipford
    • 226101
      BIT M Gillenson
      James Barthol
    • 226102
      BIT Jasbir Dhaliwal
      Jasbir Dhaliwal
    • 226103
      BIT Judith Simon
      Bruce Lipford
    • 226104
      BIT Thomas Stafford
      Bruce Lipford
    • 226105
      BIT Robin Poston
      James Barthol
    • 226106
      BIT Sandra Richardson
      James Barthol
    • 226107
      BIT Srikar Velichety
      James Barthol
    • 226108
      BIT Ali Adeli
      James Barthol
    • 227000
      FCBE Academic Administration
      James Barthol
    • 227500
      FCBE Academic Program
      James Barthol
    • 227603
      Lambuth Hospitality and Resort Mgmt
      Tony Pearson
    • 227700
      Undergraduate Student Services
      Trellis Morgan
    • 227800
      FCBE Masters Programs
      James Barthol
    • 227850
      FCBE Executive and Intl Master Prog
      James Barthol
    • 227900
      FCBE Undergraduate Acad Advisor
      Trellis Morgan
    • 230000
      College of Education
      Amy Wilson
    • 230100
      Teacher Education
      Amy Wilson
    • 231000
      Leadership
      Janet Robbins
    • 231001
      Lambuth Leadership
      Janet Robbins
    • 231010
      Center for Urban School Leadership
      Janet Robbins
    • 231020
      CUSL Eleanor Sanders Lawson
      Janet Robbins
    • 231100
      Leadership Reginald Green
      Janet Robbins
    • 231101
      Leadership Larry McNeal
      Janet Robbins
    • 231102
      Leadership Mitsunori Misawa
      Janet Robbins
    • 232000
      Counsel Education Psych Research
      Jennifer Mueller
    • 232001
      Lambuth Counsel Edu Psych Res
      Jennifer Mueller
    • 232010
      TigerLIFE
      Jennifer Mueller
    • 232100
      CEPR E Rakow
      Jennifer Mueller
    • 232103
      CEPR D Lustig
      Jennifer Mueller
    • 232104
      CEPR D Strohmer
      Jennifer Mueller
    • 232105
      CEPR Yeh Hsueh
      Jennifer Mueller
    • 232108
      CEPR Yonghong Xu
      Jennifer Mueller
    • 232109
      CEPR Chrisann Schiro-Geist
      Jennifer Mueller
    • 232110
      CEPR Matthew Martens
      Jennifer Mueller
    • 232111
      CEPR Stephen Zanskas
      Jennifer Mueller
    • 232112
      CEPR Pamela Cogdal
      Jennifer Mueller
    • 232114
      CEPR Denise Winsor
      Jennifer Mueller
    • 232116
      CRER Lavonnie Perry-Claybon
      Debra Nichols
    • 234000
      Instruction Curriculum Leadership
      Debra Nichols
    • 234107
      AIM Lab
      Debra Nichols
    • 234118
      ICL R Cooter
      Debra Nichols
    • 234122
      ICL J Helen Perkins
      Debra Nichols
    • 234124
      ICL Sara Bicard
      Erin Taylor-Strowder
    • 234127
      ICL Kay Reeves
      Charmaine Sego
    • 234129
      ICL Angiline Powell
      Debra Nichols
    • 234131
      ICL Lee Allen
      Debra Nichols
    • 234132
      ICL Celia Anderson
      Debra Nichols
    • 234137
      ICL Laura Casey
      Robin Stevens
    • 234139
      ICL DeAnna Owens
      Debra Nichols
    • 234140
      ICL William Hunter
      Erin Taylor-Strowder
    • 235000
      College of Health Sciences
      Mary Tate-Evans
    • 235001
      Lambuth Health Studies
      Tony Pearson
    • 235100
      SBS K Ward
      Deanna McMillian
    • 235102
      UC Richard Irwin
      Rebecca Ward
    • 235103
      HSS J Okwumabua
      Mary Tate-Evans
    • 235108
      HSS T Smith
      Mary Tate-Evans
    • 235111
      HSS R Bloomer
      Mary Tate-Evans
    • 235112
      HSS B Schilling
      Mary Tate-Evans
    • 235115
      HSS Barbara McClanahan
      Mary Tate-Evans
    • 235116
      HSS Linda Clemens
      Mary Tate-Evans
    • 235119
      Epidemiology Wasim Maziak
      Deanna McMillian
    • 235120
      HSS Michelle Stockton
      Mary Tate-Evans
    • 235121
      HSS Yuhua Li
      Mary Tate-Evans
    • 235122
      HSS Randal Buddington
      Mary Tate-Evans
    • 235123
      HSS - M Ruth Williams
      Mary Tate-Evans
    • 235124
      HSS Carol Irwin
      Mary Tate-Evans
    • 235127
      HSS Max Paquette
      Mary Tate-Evans
    • 235128
      HSS Chad Touchberry
      Mary Tate-Evans
    • 235129
      HSS Marie van der Merwe
      Mary Tate-Evans
    • 235131
      HSS Brandt Pence
      Brandt Pence
    • 235132
      HSS Douglas Powell
      Mary Tate-Evans
    • 235133
      HSS Melissa Puppa
      Melissa Puppa
    • 235134
      HSS Ryan Wible
      Mary Tate-Evans
    • 235135
      HSS Keith Martin
      Mary Tate-Evans
    • 235136
      HSS Yufeng Zhang
      Mary Tate-Evans
    • 235137
      SHS Nicco Bray
      Mary Tate-Evans
    • 235138
      SHS Kelly Simonton
      Mary Tate-Evans
    • 235139
      SHS Daniel Greenwood
      Mary Tate-Evans
    • 235140
      CHS Fedoria Rugless
      Mary Tate-Evans
    • 236000
      Center Higher Education
      Janet Robbins
    • 236500
      Center Research Education Policy
      Ronisha Childress
    • 236502
      CREP John Burgette
      Ronisha Childress
    • 236503
      CREP Todd Zoblotsky
      Ronisha Childress
    • 236504
      CREP Carolyn Kaldon
      Ronisha Childress
    • 236505
      CREP Michael Rowe
      Ronisha Childress
    • 236506
      CREP Christine Bertz
      Ronisha Childress
    • 237400
      Educational Initiatives
      Teniesha Anderson
    • 237410
      EI Sally Parish
      Sally Parish
    • 237500
      Elementary School Campus
      Angela Henson
    • 237600
      Middle School Campus
      Kerrith Griffin
    • 238000
      Lipman ELRC
      Anna-Kathryn Warmus
    • 240000
      College of Engineering
      Korie Hard
    • 240100
      Assoc Dean Engineering
      Korie Hard
    • 240200
      CAESER
      Korie Hard
    • 240300
      SETWC
      Korie Hard
    • 241000
      Biomedical Engineering
      Korie Hard
    • 241100
      Biomed E Lindner
      Korie Hard
    • 241104
      Biomed A De Jongh
      Korie Hard
    • 241105
      Biomed E Eckstein
      Korie Hard
    • 241106
      Biomed J Bumgardner
      Korie Hard
    • 241107
      Biomed W Haggard
      Korie Hard
    • 241108
      Biomed John Williams
      Korie Hard
    • 241109
      Biomed Jessica Jennings
      Korie Hard
    • 241110
      Biomedical Engineering Esra Roan
      Korie Hard
    • 241111
      Biomed Gary Bowlin
      Korie Hard
    • 241113
      Biomed Aaryani Sajja
      Korie Hard
    • 241114
      Biomed Carl Herickhoff
      Korie Hard
    • 242101
      Civil Eng J Anderson
      Scott Schoefernacker
    • 242107
      Civil Eng B Waldron
      Korie Hard
    • 243000
      Electrical Computer Engineering
      Cedric Harris
    • 243104
      EECE Steve Griffin
      Cedric Harris
    • 243106
      EECE Chrysanthe Preza
      Cedric Harris
    • 243107
      EECE Aaron Robinson
      Cedric Harris
    • 243108
      EECE Eddie Jacobs
      Cedric Harris
    • 243109
      EECE Mohammed Yeasin
      Cedric Harris
    • 243111
      EECE Mohd Hasan Ali
      Cedric Harris
    • 243112
      EECE Bashir Morshed
      Cedric Harris
    • 243113
      EECE Russell Deaton
      Cedric Harris
    • 243114
      EECE Madhu Balasubramanian
      Cedric Harris
    • 243115
      EECE Ana Doblas
      Cedric Harris
    • 244000
      Engineering Technology
      Matthew Hale
    • 244101
      Engineering Technology D Kohn
      Matthew Hale
    • 244102
      Engr Tech Kevin Berisso
      Matthew Hale
    • 244103
      Engr Tech Jim McGinnis
      Matthew Hale
    • 244104
      Engr Tech Lenwood Fields
      Matthew Hale
    • 244105
      Engr Tech Rajesh Balasubramanian
      Matthew Hale
    • 244106
      Engr Tech Faruk Ahmed
      Matthew Hale
    • 245000
      Mechanical Engineering
      Jason Presley
    • 245100
      Mech Eng H Lin
      Jason Presley
    • 245101
      Mech Eng G Lewis
      Jason Presley
    • 245102
      Mech Eng J Mo
      Jason Presley
    • 245103
      Mech Eng G Qi
      Jason Presley
    • 245104
      Mech Eng J Hochstein
      Jason Presley
    • 245105
      Mech Eng J Marchetta
      Jason Presley
    • 245107
      Mechnical Eng Srikant Gir
      Jason Presley
    • 245108
      Mech Eng Ebrahim Asadi
      Jason Presley
    • 245109
      Mech Eng Sumanta Acharya
      Jason Presley
    • 245110
      Mech Eng Ranganathan Gopalakrishnan
      Jason Presley
    • 245111
      Mech Eng Ali Fatemi
      Jason Presley
    • 245112
      Mech Eng Daniel Foti
      Jason Presley
    • 245113
      Mech Eng Amir Hadadzadeh
      Jason Presley
    • 245114
      Mech Eng Alexander Headley
      Jason Presley
    • 245115
      Mech Engr Reza Molaei
      Jason Presley
    • 250000
      College of Communication Fine Arts
      Merlina Conley
    • 250100
      Art Museum
      Anita Huggins
    • 251000
      Art
      Anthony Williamson
    • 251001
      Lambuth Art
      Tony Pearson
    • 251100
      COE Egypt Art
      Anthony Williamson
    • 252000
      Communication and Film
      Miguel Garcia
    • 252001
      Lambuth Communication and Film
      Tony Pearson
    • 252300
      Film and Video Production
      William Johnson
    • 253000
      Journalism and Strategic Media
      Teri Hayslett
    • 253001
      Lambuth Journalism
      Tony Pearson
    • 253100
      Helmsman
      Teri Hayslett
    • 253101
      Jour R Spielberger
      Teri Hayslett
    • 253104
      Journalism Melissa Janoske
      Teri Hayslett
    • 254000
      School of Music
      Kaleb Ritchie
    • 254002
      Lambuth Music
      Jeremy Tubbs
    • 254100
      Band
      Kaleb Ritchie
    • 254200
      Community Music School
      Kaleb Ritchie
    • 254300
      University Opera
      Kaleb Ritchie
    • 254400
      Jazz Programs
      Kaleb Ritchie
    • 254500
      Choral Activities
      Kaleb Ritchie
    • 254600
      Commercial Music
      Kaleb Ritchie
    • 255000
      Theatre Dance
      Amy Salerno Hale
    • 255001
      Lambuth Theatre Dance
      Amy Salerno Hale
    • 255200
      Dance
      Amy Salerno Hale
    • 256000
      Architecture
      Anne Ballam
    • 256001
      Lambuth Architecture
      Tony Pearson
    • 259000
      Institute for Arts and Health
      Mary Tate-Evans
    • 260000
      School of Law
      Christopher Whitehead
    • 260100
      Law Students
      Christopher Whitehead
    • 260300
      Law Admissions Records
      Christopher Whitehead
    • 260400
      Health Law
      Christopher Whitehead
    • 261000
      Law Library
      Christopher Whitehead
    • 265000
      Loewenberg College of Nursing
      RayShauna Davis
    • 265001
      Lambuth Nursing
      Cynthia Lindsey
    • 265002
      Nursing RODP
      RayShauna Davis
    • 265105
      Nursing Robert Koch
      RayShauna Davis
    • 265106
      Nursing Lillian Bargagliotti
      RayShauna Davis
    • 265107
      Nursing Genae Strong
      RayShauna Davis
    • 265110
      Nursing Sunghee Tak
      RayShauna Davis
    • 265114
      Nursing Marion Donohoe
      RayShauna Davis
    • 265115
      Nursing Anita Boykins
      RayShauna Davis
    • 265116
      Nursing Jill Darpremont
      RayShauna Davis
    • 268000
      Enrollment Services
      Kenya Sanders
    • 268010
      Admissions Communications
      Kyle Nixon
    • 268011
      One Stop Shop
      Margaret Bowers
    • 268100
      Admissions Operations
      Jonathan Tignor
    • 268101
      Lambuth Recruitment
      Adam Johnson
    • 268105
      Graduate Admissions
      Lakesha Moore
    • 268120
      Admissions Recruitment Orientation
      Kyle Nixon
    • 268130
      Information Center
      Margaret Bowers
    • 268140
      International Student Services
      Gail Warren
    • 268200
      Registrar Office
      Lisa Justen
    • 268210
      Answer Center
      Kyle Nixon
    • 268220
      Student Records
      Darla Keel
    • 268230
      Veterans Affairs
      Lisa Justen
    • 268300
      Student Financial Aid
      Andrew Linn
    • 268310
      Financial Aid Operations
      Andrew Linn
    • 268320
      Financial Aid Scholarships
      Andrew Linn
    • 271000
      University Libraries
      James Singleton
    • 271001
      Lambuth Libraries Acquisitions
      Tony Pearson
    • 271002
      Lambuth Libraries Branches
      Tony Pearson
    • 271100
      Libraries Collection Management
      James Singleton
    • 271200
      Libraries Information Systems
      James Hudson
    • 271201
      Library Cody Behles
      James Singleton
    • 271300
      Lib Preservation and Spcl Collectn
      James Singleton
    • 271400
      Libraries Research Instruct Srvs
      James Singleton
    • 271500
      Libraries Branches
      James Singleton
    • 271600
      Libraries Cataloging
      James Singleton
    • 271700
      Libraries Circulation
      James Singleton
    • 271800
      Libraries Government Publications
      James Singleton
    • 271900
      Libraries Learning Commons
      James Hudson
    • 274000
      School of Comm Sci and Disorders
      Lawrence Brainerd
    • 274001
      CSD E Buder
      Lawrence Brainerd
    • 274003
      CSD M Cannito
      Lawrence Brainerd
    • 274004
      CSD R Cox
      Lawrence Brainerd
    • 274006
      CSD D Wark
      Lawrence Brainerd
    • 274007
      CSD H Gould
      Lawrence Brainerd
    • 274009
      CSD K Oller
      Lawrence Brainerd
    • 274012
      CSD L Lucks-Mendel
      Lawrence Brainerd
    • 274013
      CSD Linda Jarmulowicz
      Lawrence Brainerd
    • 274014
      CSD Shaum Bhagat
      Lawrence Brainerd
    • 274015
      CSD Naomi Eichorn
      Lawrence Brainerd
    • 274016
      CSD Jani Johnson
      Lawrence Brainerd
    • 274017
      CSD Miriam van Mersbergen
      Lawrence Brainerd
    • 274018
      CSD Lynda Feenaughty
      Lawrence Brainerd
    • 274019
      CSD Vicki Haddix
      Lawrence Brainerd
    • 274100
      COE Communicative Impaired
      Lawrence Brainerd
    • 275000
      College of Prof & Liberal Studies
      Elizabeth Buck
    • 275001
      Lambuth Col Prof & Liberal Studies
      Tony Pearson
    • 275010
      Child Development Family Studies
      Elizabeth Buck
    • 275011
      CDFS Loretta Rudd
      Sonja Randall
    • 275100
      Family and Consumer Sciences
      Elizabeth Buck
    • 275200
      Prof & Liberal Studies Programs
      Elizabeth Buck
    • 275220
      Legal Studies
      Elizabeth Buck
    • 275230
      Liberal Studies
      Elizabeth Buck
    • 275300
      Regents Online Degree Program
      Rebecca Ward
    • 275310
      Master of Arts Professional Studies
      Elizabeth Buck
    • 276000
      School of Public Health
      Deanna McMillian
    • 276001
      Environmental Health
      Deanna McMillian
    • 276002
      Social and Behavioral Sciences
      Deanna McMillian
    • 276003
      Epidemiology Lisa Klesges
      Deanna McMillian
    • 276004
      SPH SangNam Ahn
      Deanna McMillian
    • 276005
      SPH Daniel Gentry
      Deanna McMillian
    • 276006
      SPH Sunil Mathur
      Deanna McMillian
    • 276007
      SPH Jeffery Foran
      Deanna McMillian
    • 276008
      SPH Pratik Banerjee
      Deanna McMillian
    • 276009
      SPH Erik Carlton
      Deanna McMillian
    • 276010
      SPH Raymond Osarogiagbon
      Deanna McMillian
    • 276011
      SPH Hongmei Zhang
      Deanna McMillian
    • 276012
      SPH M Paige Powell
      Deanna McMillian
    • 276100
      EH Chunrong Jia
      Deanna McMillian
    • 276101
      EH Debra Bartelli
      Deanna McMillian
    • 276102
      EH Yong Yang
      Deanna McMillian
    • 276201
      SBS Marian Levy
      Deanna McMillian
    • 276202
      SBS Natalie Williams
      Deanna McMillian
    • 276204
      SBS Sato Ashida
      Deanna McMillian
    • 276205
      SBS Latrice Pichon
      Deanna McMillian
    • 276206
      SBS Brook Harmon
      Deanna McMillian
    • 276207
      SBS Gerhild Ullman
      Deanna McMillian
    • 276300
      Epidemiology
      Deanna McMillian
    • 276301
      Epidemiology Fawaz Mzayek
      Deanna McMillian
    • 276302
      Epidemiology George Relyea
      Deanna McMillian
    • 276303
      Epidemiology Vikki Nolan
      Deanna McMillian
    • 276304
      Epidemiology Xinhua Yu
      Deanna McMillian
    • 276305
      Epidemiology Wilfried Karmaus
      Deanna McMillian
    • 276306
      Epidemiology James Gurney
      Deanna McMillian
    • 276307
      Epidemiology Meredith Ray
      Deanna McMillian
    • 276308
      Epidemiology Matthew Smeltzer
      Deanna McMillian
    • 276400
      Health Systems Mgmt and Policy
      Deanna McMillian
    • 276401
      HSMP Soumitra Bhuyan
      Deanna McMillian
    • 276500
      Biostats
      Deanna McMillian
    • 276501
      Biostats Yu Jiang
      Deanna McMillian
    • 280000
      Student Academic Success
      Inger Parnell
    • 280001
      Curricular Learning Communities
      Jennifer Sipe
    • 280002
      UoM Global
      Rebecca Ward
    • 280010
      Center for Information Assurance
      Derrick Anderson
    • 280020
      Inst Effectiveness Accreditation
      Anita Pierce
    • 280040
      Honors College
      Melinda Jones
    • 280041
      Lambuth Honors Program
      Tony Pearson
    • 280060
      Advanced Learning Center
      Rachael Cottam
    • 280100
      Student Success
      Inger Parnell
    • 280101
      Lambuth Student Success
      Tony Pearson
    • 280102
      Lambuth Acad
      Tony Pearson
    • 280200
      Athletic Academic Services
      Tiphany Booker-Robertson
    • 280210
      Academic Counseling
      Jennifer Sipe
    • 280211
      Lambuth Academic Counseling
      Tony Pearson
    • 280230
      Ctr Acad Retention and Enrich Srvs
      Gwendolyn Royster
    • 280231
      Lambuth CARES
      Tony Pearson
    • 280300
      Graduate Programs
      Lakesha Moore
    • 280350
      Office of Diversity Initiatives
      Lakesha Moore
    • 280400
      International Programs
      Gail Warren
    • 280401
      Lambuth International Programs
      Tony Pearson
    • 280600
      Intensive English for Internatls
      Lisa Goins
    • 280800
      Lambuth
      Tony Pearson
    • 283100
      Animal Care Facility
      Karyl Buddington
    • 283200
      Integrated Microscopy Center
      Omar Skalli
    • 283300
      Environmental Health and Safety
      Amanda DiFucci
    • 286000
      Innovation in Teaching and Learning
      Rebecca Ward
    • 286600
      Extended Programs
      Rebecca Ward
    • 286700
      Continuing Education
      Rebecca Ward
    • 286800
      Keep TN Beautiful
      Pamela Willingham
  • 30000
    • ORGN
      Title
      Equipment Rep
      E-Mail
    • 300000
      CIO Information Technology Services
      Christina Magueyal
    • 300100
      Center for Partnerships GIS
      Scott Schoefernacker
    • 310000
      Assistant CIO ITS
      Christina Magueyal
    • 311000
      ITS Desktop Support
      Christina Magueyal
    • 313000
      ITS Support Teaching and Learning
      Christina Magueyal
    • 315000
      ITS Service Desk
      Christina Magueyal
    • 320000
      Enterprise Infrastructure Services
      Christina Magueyal
    • 321000
      Network Services
      Constance Amos
    • 330000
      Business Integration Services
      Christina Magueyal
    • 340000
      Technology Access Fee
      Christina Magueyal
    • 350000
      Associate CIO ITS
      Christina Magueyal
    • 350100
      Data Services Administration
      Christina Magueyal
    • 360000
      Web and Mobile Services
      Christina Magueyal
    • 370000
      Research Computing
      Christina Magueyal
    • 380000
      IT Security and Identity Mgmt
      Christina Magueyal
  • 40000
    • ORGN
      Title
      Equipment Rep
      E-Mail
    • 400000
      VP Student Affairs
      Michael Carter
    • 401000
      Commencement
      Linda Harris
    • 410100
      Student Success Programs
      Gladys Young
    • 410101
      First Scholars Opportunity Scholars
      Rebecca Ward
    • 411000
      Counseling Center
      Kelsey Hoover
    • 411100
      Educational Support Program
      Barbara Bekis
    • 411101
      Peer Power Institute
      Barbara Bekis
    • 411200
      Testing Center
      Trenda Smith
    • 411210
      Parent & Family Services
      Lindsey Bray
    • 411300
      Testing Center Lambuth
      Trenda Smith
    • 413000
      Disability Resources for Students
      Michael Carter
    • 414000
      Adult,Off Campus,Transfer Students
      Melissa Morgan
    • 415000
      Health Center
      Debbie Widman
    • 420000
      Student Wellness & Dean of Students
      Melissa Morgan
    • 421000
      Student Accountability
      Darren Wibberding
    • 422000
      University Center
      Elizabeth Fudge
    • 422010
      Rose Theatre
      Elizabeth Fudge
    • 423000
      Multicultural Affairs
      Linda Hall
    • 424000
      Housing and Residence Life
      Ann Hall
    • 424020
      Custodial Services Residence Life
      Ann Hall
    • 424040
      Rawls Hall
      Ann Hall
    • 424070
      Smith Hall
      Ann Hall
    • 424080
      Mynders Hall
      Ann Hall
    • 424090
      Living Learning Residence Complex
      Ann Hall
    • 424100
      Student Housing Complex
      Ann Hall
    • 424110
      Richardson Towers
      Ann Hall
    • 424120
      Student Family Housing
      Ann Hall
    • 424130
      South Hall
      Ann Hall
    • 424140
      Centennial Place
      Ann Hall
    • 424150
      Child Care Center
      Ann Hall
    • 424200
      Food Services
      Madeline Simington
    • 425000
      Student Leadership
      Teniesha Anderson
    • 425010
      Greek Affairs
      Teniesha Anderson
    • 425020
      SAC
      Teniesha Anderson
    • 425021
      SAC Lambuth
      Elizabeth Simpson
    • 425030
      Campus Engagement Comm Partnerships
      Teniesha Anderson
    • 426000
      Campus Recreation
      Tasha Pollock
    • 426010
      CRIS Scheduling
      Tasha Pollock
    • 430000
      Lambuth Student Wellness
      Ann Hall
    • 431000
      Residence Life Lambuth
      Ann Hall
    • 431010
      Oxley Hall Lambuth
      Ann Hall
    • 431020
      Carney-Johnston Hall Lambuth
      Ann Hall
    • 432000
      Food Services Lambuth
      Madeline Simington
  • 50000
    • ORGN
      Title
      Equipment Rep
      E-Mail
    • 500000
      Chief Financial Officer
      Ladonnal Curry
    • 500100
      University Initiatives
      Ladonnal Curry
    • 500101
      Crisis Management
      Bambi Lange
    • 500102
      Shared Services Center
      Raymond Yates
    • 500103
      Business and Finance Lambuth
      Jamilah Harris
    • 500104
      University Process Improvement
      Colette Williams
    • 500105
      Rental Properties Lambuth
      Jamilah Harris
    • 500106
      Millington Campus
      Niles Reddick
    • 500107
      THEC Award
      Christina Magueyal
    • 501000
      B&F Reporting & System Initiatives
      Heidi Kendall
    • 502000
      Conference and Event Services
      Elizabeth Fudge
    • 503000
      Police Services
      Derek Myers
    • 503001
      Lambuth Police Services
      Jeffery Ealy
    • 510000
      Finance
      Shan Arnold
    • 511000
      Accounting Office
      Shan Arnold
    • 511030
      Grants and Contracts Accounting
      Linda Heide
    • 512000
      Hotel Conference Center
      Yen Le-Frederick
    • 513000
      Payroll Office
      Shan Arnold
    • 514000
      University & Student Business Svcs
      Henry Robbins
    • 515000
      Financial Planning
      Julie Clyce
    • 520000
      Human Resources
      Paige Richmond
    • 520120
      HR Programs
      Paige Richmond
    • 530000
      AVP Physical Plant
      Ryan Seidner
    • 530001
      PP Sustainability Coordination
      Ryan Seidner
    • 531000
      PP Business Operations
      Ryan Seidner
    • 531010
      PP Supply
      Ryan Seidner
    • 531020
      PP Projects
      Amelia Cole
    • 531025
      PP Projects Maintenance
      Ryan Seidner
    • 531030
      Employee Safety and Health
      Ryan Seidner
    • 531040
      PP Motorpool
      Ryan Seidner
    • 531050
      Rental Properties
      Ryan Seidner
    • 531060
      Office of Facilities Development
      Ryan Seidner
    • 532000
      PP Crafts Trades
      Ryan Seidner
    • 532010
      PP Maint Repairs Carpenter
      Ryan Seidner
    • 532020
      PP Maint Repairs Electric
      Ryan Seidner
    • 532030
      PP Maint Repairs GMM
      Ryan Seidner
    • 532040
      PP HVAC
      Ryan Seidner
    • 532045
      PP HVAC Controls / Steam and Chill
      Ryan Seidner
    • 532050
      PP Energy Coordination
      Ryan Seidner
    • 532060
      PP Plumbing
      Ryan Seidner
    • 532070
      PP Maint Repairs Electronics
      Ryan Seidner
    • 532080
      PP Maint Repairs Locks
      Ryan Seidner
    • 532090
      Athletics General Maintenance
      Ryan Seidner
    • 533000
      PP Storm Water
      Ryan Seidner
    • 533010
      PP Custodial
      Ryan Seidner
    • 533020
      PP Landscape
      Ryan Seidner
    • 533030
      Pest Control
      Ryan Seidner
    • 533040
      Building Services Technicians
      Ryan Seidner
    • 533050
      Building Services
      Ryan Seidner
    • 534000
      PP Crafts Trades Lambuth
      Ryan Seidner
    • 534020
      PP Maint Repairs EE Lambuth
      Ryan Seidner
    • 534030
      PP Maint Repairs GMM Lambuth
      Ryan Seidner
    • 534040
      PP HVAC Lambuth
      Ryan Seidner
    • 535000
      PP Cust and Land Lambuth
      Ryan Seidner
    • 535010
      PP Custodial Lambuth
      Ryan Seidner
    • 535020
      PP Landscape Lambuth
      Ryan Seidner
    • 536000
      PP Lambuth Projects
      Amelia Cole
    • 540100
      Parking and Transportation Services
      Trevor Stack
    • 541000
      Business Development
      Ronald Heath
    • 543000
      Auxiliary and Financial Operations
      Madeline Simington
    • 543100
      University Services Court
      Bernadette Lee
    • 543200
      Mail Services
      Bernadette Lee
    • 543300
      Food Vending
      Bernadette Lee
    • 543400
      Copier Vending
      Bernadette Lee
    • 543500
      Tiger Copy and Graphics
      Bernadette Lee
    • 550000
      AVP Campus Planning Design
      Amelia Cole
    • 551000
      CPD Physical Plant Projects
      Ryan Seidner
  • 60000
    • ORGN
      Title
      Equipment Rep
      E-Mail
    • 600000
      Advancement
      Pamela Mori
    • 600100
      Principal and Major Gifts
      Pamela Mori
    • 604000
      Alumni Relations
      Kenisha Udell
    • 610000
      Marketing and Communication
      Judith Knight
    • 620000
      Office of University Advancement
      Pamela Mori
    • 620005
      Advancement Services
      Pamela Mori
    • 620010
      Annual Giving
      Pamela Mori
    • 620015
      Corporate and Foundation Relations
      Pamela Mori
    • 620050
      Planned Giving
      Pamela Mori
    • 630000
      University of Memphis Foundation
      Carolyn Stanley
  • 70000
    • ORGN
      Title
      Equipment Rep
      E-Mail
    • 700000
      Athletic Director
      Wesley Wheeler
    • 710000
      Athletic Management Finance
      Wesley Wheeler
    • 710010
      Athletic Ticket Office
      Wesley Wheeler
    • 711100
      Athletic Business Office
      Wesley Wheeler
    • 711110
      NCAA Tournament
      Wesley Wheeler
    • 711120
      American Athletic Conference
      Wesley Wheeler
    • 712000
      Athletic Administration
      Wesley Wheeler
    • 712010
      Athletic Video Operations
      Wesley Wheeler
    • 712020
      Athletic Equipment Operations
      Wesley Wheeler
    • 712030
      Athletic Trainer
      Wesley Wheeler
    • 712040
      Athletic Facilities Management
      Wesley Wheeler
    • 712050
      Weight Room Operations
      Wesley Wheeler
    • 720000
      Athletic External Affairs
      Wesley Wheeler
    • 720020
      Athletic Fund Raising
      Wesley Wheeler
    • 730000
      Athletics and Compliance
      Wesley Wheeler
    • 730010
      Athletic Compliance
      Wesley Wheeler
    • 740010
      Athletics Media
      Wesley Wheeler
    • 740020
      Athletic Marketing
      Wesley Wheeler
    • 740030
      Athletics M Club
      Wesley Wheeler
    • 740040
      Band Travel
      Wesley Wheeler
    • 740050
      Spirit Activities
      Wesley Wheeler
    • 750000
      Basketball Men
      Wesley Wheeler
    • 750010
      Basketball_Men
      Wesley Wheeler
    • 751000
      Football
      Wesley Wheeler
    • 751010
      Football Men
      Wesley Wheeler
    • 751011
      Football Bowl Game
      Wesley Wheeler
    • 752000
      Baseball
      Wesley Wheeler
    • 753000
      Golf Men
      Wesley Wheeler
    • 754000
      Other Sports
      Wesley Wheeler
    • 755000
      Rifle
      Wesley Wheeler
    • 756000
      Soccer Men
      Wesley Wheeler
    • 757000
      Tennis Men
      Wesley Wheeler
    • 758000
      Track Men
      Wesley Wheeler
    • 770000
      Basketball Women
      Wesley Wheeler
    • 770010
      Basketball_Women
      Wesley Wheeler
    • 771000
      Golf Women
      Wesley Wheeler
    • 772000
      Soccer Women
      Wesley Wheeler
    • 773000
      Softball
      Wesley Wheeler
    • 774000
      Tennis Women
      Wesley Wheeler
    • 775000
      Track Women
      Wesley Wheeler
    • 776000
      Volleyball
      Wesley Wheeler
  • 80000
    • ORGN
      Title
      Equipment Rep
      E-Mail
    • 800000
      General Accounting
      Shan Arnold
    • 800100
      Property Accounting
      Shan Arnold
    • 800200
      University Technology and ERP
      Christina Magueyal
    • 800500
      Unallocated General Accounting
      Shan Arnold
    • 830000
      Investment Banking Agreements
      Yen Le-Frederick
    • 850000
      Scholarships
      Lofton Wilborn
    • 860000
      General Plant
      Ryan Seidner
  • 90000
    • ORGN
      Title
      Equipment Rep
      E-Mail
    • 900000
      External Relations
      Judith Knight

Narrow results displayed by entering any part of the organization code number, title, or equipment rep name below.